Kuveyt Türk Bedelli Kredisi 2018

Bedelli askerlik konuşmaları Cumhurbaşkanı tarafından gündemimizde dendikten sonra iyice artmaya başladı artık çıkacağından emin olduk ve bedelli şartları konuşur olduk. Bedelli şartları elbette çok konuşulacak bir konu çünkü bu yıl had safhada olan bedelli bekleyen sayısı birikmesi tam 5.5 milyon ve bu kadar insanın her birinin maddi durumu birbirinden farklı. Bedel ne olursa olsun nakit ödeme durumu olan da var, bedel ne olursa olsun kredi çekmek veya borç almak durumunda olan var. Nakit ödeyebilecek olana hava hoş ancak nakit ödeme imkanı olmayanlar bedelli kredisi çekmek zorunda. Sayı da çok fazla , hal böyle olunca da bankalar bedelli askerlik kredisi kampanyaları düzenleyecekler. Bu yazımızda Kuveyt Türk Bedelli Kredisi 2018 şartları neler , kuveyttürk bedelli askerlik kredisi nasıl alınır bilgi vereceğiz.

Kuveyt Türk Bedelli Kredisi 2018

Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre, 28 yaşından gün almış bireylere verilecek olan bedelli askerlik imkânı önümüzdeki yıllarda yürürlüğe girecektir. Bu kanun sayesinde, birçok birey belli bir miktar karşılığın da askerlik hizmetinden muaf tutulacaktır. Ancak söz konusu ücretin peşin ödenmesi durumunda bu kanundan yararlanma hakkı verilecektir. Yapılan bir diğer açıklamaya göre istenilen ücretin askerlik başvurusu sırasında ödenmesi gereklidir. Bu nedenle bedelli askerlik ücretini kredi çekerek ödemek isteyen bireyler için Kuveyt Türk Bankası tarafından çeşitli paketler hazırlanmaktadır. Özellikle de söz konusu kredinin düşük faizli olması ve kolay ödeme imkânları sunulması birçok kişiyi umutlandırmıştır. Kampanya dâhilinde çekilen tüm krediler, vadesine göre hesaplanacak olan faiz oranlarından oluşmaktadır.

Kuveyt Türk Bankası bedelli askerlik kredisi çekmek isteyen bireylerden herhangi bir teminat veya kefil de istenmemektedir. Ayrıca bu krediye başvuru yapacak bireylerden dosya masrafı da alınmayacaktır. Bankadan yapılan açıklamaya göre söz konusu kredi başvuru internet üzerinden de gerçekleştirilecek ve en kısa zamanda müşterilere geri dönüş yapılacaktır. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bankanın internet sitesini ziyaret edebilir veya müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bedelli Kredisi İçin İstenen Belgeler

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık kimlik belgesi
  • Bedelli askerlik belgesi
  • Talep edildiği takdirde adres beyanı
  • Gerek duyulduğu durumlarda sigorta primi ve maaş tutarını gösteren belge

Kuveyt Türk bedelli askerlik kredisi için ön görülen taksitlendirme süre 12, 24 ve 36 ay olarak değişkenlik göstermektedir. Talep edilen kredi için başlatılan başvurular bir hafta içerisinde cevaplandırılmakta ve ödemeler gerçekleşmektedir. Ayrıca Kuveyt Türk bedelli askerlik kredisi için uygulanan faiz oranları da oldukça düşüktür. Kampanya dahilinde isteyen müşteriler kredi ödemelerine 3 ay geç başlayabilir. Banka bu konuda herhangi bir faiz veya ek ücret talep etmezken, başvurular içinde ekstra bir belge istememektedir. Kredinin şartlarında yer alan tüm maddeler, söz konusu kurumun internet sitesi üzerinden erişime açılmaktadır. Ayrıca Kuveyt Türk bankası müşterilerine daha etkin hizmet verebilmek için, çağrı merkezi üzerinden de bedelli askerlik kredisi başvurularını kabul etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir