Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2018

Garanti bankası bedelli askerlik kredisi 2018

Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2018

Bedelli askerliğin onaylanmasının ardından garanti bankası bedelli askerlik kredisi 2018 yılı için ne durumda, garanti bankası bedelli askerlik kredisi nasıl alınır, bedellik askerlik kredisi garanti bankası şartları nelerdir merak konusu oldu.

Garanti bankası, gündemde olan bedelli askerlik konusunda, bireylere maddi yönden destek olmak için bedelli askerlik  kredi kampanyası başlatmıştır. 2015 yılında yürürlüğe girmek için hazırlıklarına başlanan bedelli askerlik kararının ardından, banka tarafından düşük faizli bedelli askerlik kredisi verileceği duyurulmuştur.

On binlerce erkeğin beklediği bedelli askerlik açıklaması, resmi merceklerden tarafından yapıldı. Bu açıklamanın ardından nakit problemi çeken bireyler istenilen ücreti ödeyebilmek için, bankalara kredi başvurusu bulunmaktadır. Özellikle faiz oranları bakımından bir hayli düşük hizmet veren Garanti Bankası, bedelli askerlik için talep edilen ücreti karşılayabilmek adına farklı çalışmalar yapmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda gündem konusu olan bedelli askerlik, hükümetin gelecek planları arasında yer almaktadır. Yetkili bakanlıklardan yapılan açıklamaya göre, söz konusu tasarı için herhangi bir taksitlendirme yapılmayacağını ve istenilen ücretin bedelli askerlik başvurusu sırasında ödenmesi gerektiğini belirtirdi. Bu nedenle bedelli askerlik için istenilen ücreti tek seferde ödeyemeyen bireyler, kredi arayışlarına girdi. Garanti Bankası ise, kredi oranlarını, faiz ve aylık taksitlendirme gibi bilgileri müşterileri ile paylaşmıştır.

Ziraat bankası bedelli askerlik kredisi 2018

Bedelli askerlik tasarısı, ilk olarak meclise gelecek ve komisyondan geçerek genel kurulun oylamasına sunulacaktır, Daha sonra çıkan sonuca göre Cumhurbaşkanlığına gönderilip yasalaşacaktır. Tüm bu sürecin, gelecek yıllar da tamamlanması bekleniyor. 2011 yılında kısa vadede uygulanan bedelli askerlik için 6 aylık bir başvuru süreci verilmiştir. Bu nedenle kredi işlemleri de bu süreç içerisinde tamamlanması ve ücretin başvuru sırasında teslim edilmesi gerekir.

Garanti bankası gelecek yıllarda yürürlüğe girmesi planlanan bedelli askerlik için kredi kampanyası duyurdu. Kampanya kapsamında bedelli askerlik için 18.000 Türk Lirası ödeme yapılacak ve yüzde 1.19 oranında faiz uygulanacaktır. Ayrıca 36 aya kadar taksitlendirme imkanı da verilecektir.

Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Şartları 2018

  • Söz konusu kampanyadan sadece 1987 yılında ve s doğmuş bireyler yararlanacaktır.
  • Başvurular sadece Garanti Bankası şubelerinden veya 4440335 destek hattından yapılacaktır.
  • Krediler 10 ile 20 bin TL arasında olup, 36 ay vadeli bir şekilde verilecektir. Dosya masrafı ücreti söz konusu kredi sahibi tarafından ödenecek ve herhangi bir sigorta prim şartı talep edilmeyecektir.

Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2018 yazımızın sonuna geldiniz. Güncel bilgiler daha sonra 2018 garanti bankası bedelli askerlik kredisi açıklanınca güncellenecektir. Son dakika bedelli askerlik 2018 haberleri için sitemizi takip etmeyi unutmayınız.

6 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir