Bedelli Askerlik Şartları Son Dakika Gelişmesi : 2018 Bedelli Yaşı ve Bedelli Ücreti Belli Oldu

Bedelli askerlik bekleyenleri heyecanlandıracak iddia haber sitelerinde dönmeye başladı ! Bedelli askerlik yaşı ve bedelli ücreti 2018 yılı için belli oldu iddiası sitelerde dolaşıyor, twitterda da konuşulmaya başladı. 2018 bedelli askerlik yaşı ve bedelli askerlik ücreti ne olacak ? Bedelli askerlik bekleyen milyonlarca insan ve ailesi bu sorunun cevabını bekliyor, işte bedelli yaş ve ücret olarak bedelli askerlik 2018 şartları :

Bedelli Askerlik Şartları 2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerden önce bedelli askerlik için çok net vaatler vermiş ve seçimlerden sonra bedelli çıkaracağız diye belirtmişti. Bedelli askerlik bekleyen milyonlarca insanın yüreklerine bir su serpilmiş, gerek kendileri ve gerekse aileleri eşleri dostları bir hayli rahatlamıştı. Sonrasında da gayet doğan olarak bedelli şartları konuşulmaya başlandı. Herkesin bir bedelli kriteri beklentisi var, yaş 25 bedel 15 bin olsun diyenler de var, yaş 18 bedel 10bin olsun diyenler de var. Elbette bunu yukarıdakiler belirli hesaplamalara göre ayarlıyorlar. Ancak son günlerde konuşulan ve gerçekleşmesi muhtemel 2018 bedelli askerlik yaşı 26 ve 2018 bedelli askerlik ücret 20 bin TL !

Kimler bedelli askerlik yapabilir ?

20 bin TL’yi nakit devletin verdiği banka hesabına yatırdığınız ve 26 yaşının da üzerinde olduğunuz sürece sizler de bedelli askerlik yapabilirsiniz. Bedelli askerlik şartları tüm ülkemizdeki T.C. vatandaşları için geçerlidir ve yaş, dil, din, boy,kilo,mevki farketmeksizin herkese eşit olarak uygulanır. Yani 2018 Bedelli Askerlik Tasarısı çıktığı zaman 26 yaşının üzerinde ve 20Bin TL’yi ödeyebilecek durumda olan herkes vatani görevini bedelli olarak yapabilir.

Lise Mezunları Bedelli Askerlik Yapabilir mi ?

Bedelli askerlik için üniversite mezunu olmak şart değildir. Hatta hiçbir okul mezunu olmak şart değildir. Bedelli askerlik eğitim durumuna bağlı bir kavram değildir, Yaş ve para ile alakalıdır. Lise mezunları da bedelli yapabilir, ilkokul mezunları da bedelli yapabilir, okuryazar olmayan insanlar da bedelli askerlik yapabilir. Detaylı cevap buradadır : https://bedelliaskerlik2018.com/soru/5/lise-mezunlar%C4%B1-bedelli-askerlik-yapabilir-mi

Bedelli Askerlik Yapanlar Memur Olabilir mi ?

Bedelli askerlik devlet tarafından herkese aynı şekilde verilmiş bir haktır. Bu hak herkese eşit olarak verilmiştir. Memuriyetle bir alakası yoktur. Bedelli askerlik yapanlar memur olabilir. Detaylı yazıya buradan ulaşabilirsiniz : https://bedelliaskerlik2018.com/bedelli-askerlik-yapanlar-memur-olabilir-mi/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir