Bedelli Kredisi Veren Bankalar 2018

Bedelli askerliğin çıkacağının açıklanması ile bedelli bekleyen milyonlar bir hayli sevinmişti. Ancak bedelli askerlik ücretini nakit olarak ödeyemeyecekler için şuanki maraton bedelli askerlik kredisi yönünde. Bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2018 yılında da bedelli yapmak isteyenler için yeni bir umut kapısı. Peki hangi bankalar bedelli için 20.000 TL ( yirmi bin TL ) bedelli kredisi veriyor ? Bankaların bedelli kredisi şartları neler ? Bedelli kredisi 2018 yılında habgi bankalar tarafından verilecek ? Ödeme seçenekleri faiz oranları neler ? Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018.

2018 yılı itibari ile bedelli askerliğin çıkması gündemi meşgul etmektedir. Her ne kadar bedelli askerliğin ne zaman çıkacağı ve şartları belli olmasa da bankaların bedelli askerlik kredisi için şimdiden kampanyalar başlattığı görülmektedir. Özellikle daha önceden bedelli askerlik kredisi veren 3 bankanın en uygun faiz oranı ile şu anda da bedelli askerlik kredisi ile ilgili düzenleme yaptığı görülmektedir. Üstelik bu bankalar 3 ay ertelemeli vade ödemesi ile bedelli askerlik kredisini vermektedir.

Detaylar yazımızın devamında.

Bedelli Askerlik Kredisi Nedir ?

Bedelli askerlik tasarısı çıktığı zaman insanların bir bölümü nakit olarak bedelli askerliğinin ücretini ödeyebilecek maddiyata sahip iken bir bölümü de bir yerlere borçlanarak ( eş dost veya banka) devlete bedelli fiyatını ödemek zorunda. Eşten dosttan veya arkadaşından borç alamayanların son çaresi bedelli kredisi. Bedelli kredisi ise bankaların bedelli askerlik yapmak isteyen kişilere özel şartlarla verdiği ihtiyaç kredisi aslında. Belili faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile hemen hemen her banka bedelli askerlik kredisi verebiliyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Alma Şartları

Bedelli askerlik kredisi almak için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

İhtiyaç duyulması halinde kefil, ipotek vb gibi şartlar aranmaktadır.

Gelir belgesi olanlardan gelir belgesi istenilmektedir.

En önemlisi ise bedelli askerliğin çıktığını belgeleyen resmi evrakın olması gerekmektedir.

Gerekli şartların sağlanması durumunda bedelli askerliğin açıklanması itibari ile bankalardan bedelli askerlik kredisi alınabilecektir.

20 Bin TL Bedelli Kredisi Veren Bankalar 2018

Bedelli askerlik tasarısı ne kadar gündemde yoğun olarak konuşulsa da henüz resmi olarak çıkmadığı için bedelli askerlik kredisi verecek olan bankalar da bedelli kredisi şartlarını ve faizlerini tam olarak netleştirmediler.

Askerlik görevini bedelli olarak yapmak isteyen ancak nakit sıkıntısı çeken asker adayları için bazı bankalar bedelli askerlik kredisi adı altında ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu krediden yararlanabilmek için birtakım şartların sağlanıyor olması gerekmektedir. Son günlerde bedelli askerlik ile ilgili yeni düzenlemelerin yapılacağının açıklanmasının ardından bu kredi türüne olan ilgi de artmıştır.

Bilindiği üzere bankalardan kredi alabilmek için temel koşullardan biri bankaya teminat gösterebilmektedir. Çalışanlar için bu durum genellikle gelir belgesi ile sağlanırken çalışmayanlar için ise gayrimenkul ve buna benzer mal varlığının bulunması banka için teminat niteliği taşımaktadır. Bu sayede bankadan kredi almak daha kolay hale gelmektedir.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Hangi Bankalar Bedelli Askerlik Kredisi Veriyor 2018 - Ziraat Bankası
Hangi Bankalar Bedelli Askerlik Kredisi Veriyor 2018 – Ziraat Bankası

Ziraat bankası özellikle devlet bankası olması nedeni ile birçok kişi tarafından bedelli askerlik kredisi için faiz oranlarının daha uygun olacağı düşüncesi vardır. Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisini 20.000 TL olarak hesaplamaktadır. Ayrıca banka bedelli askerlik kredisi için kredi kullanımında 48 ay vade imkânı sağlamaktadır. Bedelli askerlik kredisi kullanımı için ziraat bankasına 150 TL dosya masrafı da ödenilmesi zorunludur. Hayat sigortası kredi kullanımı sonucunda yaptırılmaktadır.

Ziraat Bankasının bedelli askerlik kredisi için düşünmüş olduğu kredi faiz oranı yüzde 1,67 seviyesinde olmaktadır.

Fibabanka Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli Kredisi Veren Bankalar - Fibabanka
Bedelli Kredisi Veren Bankalar – Fibabanka

Fibabanka bedelli askerlik kredisi kampanyası ile otuz altı aya varan vade seçenekleri ile yirmi bin liraya kadar kredi vermektedir. Kredi için belirlenen faiz oranı kredi tutarına göre değişmektedir. 5000 ile 10000 lira arasında kredi kullanacaklar için faiz oranı %1,05 iken 10000 ile 20000 lira arası kredi için faiz oranı % 1,15 olarak düzenlenmektedir. Bu seçenekler genellikle ihtiyaç kredisi için kullanılmakta olup 18000 lira bedelli askerlik kredisine özel olarak % 1,15 faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi için belirlenen kredi tahsis ücreti ise % 0,50 oranında olmaktadır.

Fibabanka bedelli askerlik kredisi başvuru evrakları incelendiğinde ise bunlar içerisinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, bedelli askerliğe başvuru yapıldığını gösteren belge, gelir belgesinin aslı ve son üç aya ait doğalgaz, telefon su ya da elektrik faturasına ihtiyaç vardır. Gelir belgesi bordrolu çalışanlar için bordronun aslı ve maaş yazılı çalışanlar için şirket imza sirkleri ve son aya ait maaş yazısı şeklinde kabul edilmektedir.

Fibababanka 2018 bedelli askerlik kredisini 20.000 TL şeklinde planlamaktadır. Banka 48 ay vade imkânı ile vermiş olduğu bedelli askerlik kredisi için uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,45 şeklinde planlamaktadır. Bankadan bedelli askerlik kredisi kullanımı sonucunda hayat sigortasının yapılması zorunlu olmaktadır. Banka kredi kullanımı için 150 TL dosya ücreti almaktadır.

Fibabanktan bedelli askerlik kredisi kullanımında istenilmesi durumda vade ödemeleri 3 ay ertelenebilmektedir.

Halk Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli kredisi veren bankalar 2018 - Halkbank
Bedelli kredisi veren bankalar 2018 – Halkbank

2018 yılı bedelli askerlik kredisi kampanyası sunan başka bir bankada Halk Bankası olmaktadır. Halk bankası 20.000 TL bedelli askerlik kredisi için 48 ay vade ödemesi imkânı sağlamaktadır. Bankanın bed3elli askerlik kredisi için uygulayacağı faiz oranı ise yüze 1,56 şeklinde planlanmaktadır.

Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru

Bedelli askerlik kredisi başvuru için en kolay yol ilgili bankanın internet şubesi üzerinden başvuru yapmaktır. Bunun yanı sıra bankalarda SMS ile başvuru, en yakın şubeye giderek başvuru gibi seçenekler de bulunmaktadır. İnternet şubesi üzerinden kredi başvurusu yaparken adı, soyadı, doğum tarihi, adres iletişim bilgileri, TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, eposta adresi gibi temel bilgilere ihtiyaç vardır. Bu bilgiler doğru ve eksiksiz şekilde girildikten sonra başvurunun diğer aşamalarına geçilmekte ve her bir bilgi gerçeğe uygun şekilde doldurulmaktadır. Başvuru tamamlandıktan sonra banka görevlilerince incelenmekte ve en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılmaktadır. Bedelli askerlik kredisi başvurusu olumlu olduğu takdirde ilgili banka şubesine gidip kredi alınmaktadır.

 

Tüm bankaların 2018 bedelli kredisi ile ilgili gereken tüm bilgilerini ayrı ayrı yazılarımızda toparladık :

Tüm bedelli askerlik kredisi yazılarımızı ayrıca incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz : https://bedelliaskerlik2018.com/k/bedelli-askerlik-kredisi/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir