Bedelli Askerlik Ücreti 10 Bin TL Olsun Kampanyası

2018’de Bedelli askerliğin seçim vaadi olarak Cumhurbaşkanı tarafından verilmesi ile bedelli bekleyen milyonlar ve ailelerinin yüreklerine su serpilmişti. Çünkü oldukça büyük olan bedelli kitlesinin bir bölümü evlilik ve çocuk , bir bölümü ise iş ve kariyer durumlarından bedelli çıkmasını istiyordu. Bedelli askerliğin 2018 yılında çıkacağını artık biliyoruz ancak son zamanlarda medyada gezen yaş 26 bedel 20 bin muhabbetleri ise bu güzel haberlerin içerisine adeta limon sıkıp tadını ekşitti.

Diğer yandan bedelli askerliğe karşı olanlar da var. Forumlarda , sosyal medya platformlarında bedelli askerliğin çıkmaması veya yüksek miktarda çıkması ve bu şekilde de herkesin bedelli askerlikten faydalanamamasını istiyorlar. Bu şekilde davranan insanların amaçları veya niyetleri nedir bilemeyiz ancak bedelli askerliğe bel bağlamış milyonlarca ailenin de günahlarını alıyorlar desek yeridir.

ŞİMDİ SÖZ BİZDE !

Şimdi bedelli askerlik bekleyenler olarak çok büyük bir kampanyaya imza atmaya çalışıyor ve 2018 bedelli askerlik ücreti 10 bin TL olsun diyerek sesimizi gerekli mercilere duyurma adına elimizden geleni yapmak istiyoruz.

Siz de sesimizi duyurmak için twitterda bu twitimizi rt yaparak listenize ulaştırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir