Bedelli Askerlik Şartları 2018

5 milyon insan bir oldu heyecanla bedelli askerliğin çıkmasını bekliyor. Bedelli askerlik çıkacak mı diye düşünüyor ve bedelli askerlik şartları 2018 yılında bedelli askerlik çıkarsa ne olacak diye düşünüyor. Çünkü en son çıkan bedelli askerlik şartları 18bin TL ve 28 yaş , bir önceki bedelli askerlik ücreti 30bin TL ve 30 yaş olarak belirlenmişti. Artık gözler ve kalpler 2018 bedelli askerlik şartlarında.

Bedelli Askerlik Şartları 2018 Yılında Ne Olacak ?

Bedelli askerlik çıkacak burası artık kesinleşti. 2017 yılının son aylarında ateşlenen bedelli konuşmaları, muhtemelen iktidar partisinin seçim senaryoları nedeniyle 2017 yılında ertelenmiş , seçim öncesinde tekrar alevlendirilmişti. Kıvılcımı yakan Binali Yıldırım’ın bedelli gündemimizde demesiydi, sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sözlerin Binali Bey’in kendi fikri olduğunu ve Afrin harekatı olurken bedelli düşünmemiz sözkonusu değil dese de, 14 Haziran arefe günü kendisine canlı yayında yöneltilen sorularda artık bedelli askerlik gündemimizde ve şartlarını konuşuyoruz, şartları kesinleştirdikte ve seçim sürecini atlattıktan sonra bedelliyi çıkaracağız demesi ile adeta milyonların gönlüne bir soğuk su serpildi.

Okumakta Fayda Var , Bedelli Askerlik Nasıl Yapılır : https://bedelliaskerlik2018.com/bedelli-askerlik-nasil-yapilir-2018/

Bedelli Askerlik Yaş Sınırı 2018

Bedelli yaş şartı için yine bu sene psikolojik yaş sınırı 28 yaş olarak tahmin ediliyor. Üstü kesinlikle olmaz isyan çıkar. Çünkü bir öncekinde 88 doğumlular 3 günle 5 günle 1 ayla bedelliyi kaçırıp moral bozmuşlardı. 2018 yılında muhtemelen 28 yaş olarak öngörülüyor otoriteler tarafından ancak çok fazla konuşulan bir diğer yaş ise 25 yaş. Bu konuda gerek forumlarda , gerek tv programlarında gerek sosyal medyada büyük baskı kuruluyor devlete karşı.

Bedelli Askerlik Ücreti 2018

Bedelli askerliğin çıkması ve yaş sınırı kadar bedelli bekleyenleri düşündüren bir diğer büyük konu da bedelli ücreti. Çünkü bedelli ücreti ne olursa olsun bir kesim nakit ödeyebilecek , bir kesim kredi çekerek veya borçlanarak ödeyebilecek imkana sahip iken, bir kesimde de bu imkanların hiçbirisi olmayabiliyor. 2014 bedelli askerlik ücreti 18bin TL olarak belirlenmişti. Bedelli askerlik ücretini belirlerken devlet tam olarak neyi kıstas alıyor bu konuda bir bilgimiz yok. Ancak düz mantık bir hesaplama yaparsak 2014 yılında asgari ücret 890 TL ilen bedelli ücreti düz 20 katı yani 18bin TL idi. Bugün asgari ücret 1600 TL 20 katı 32 bin TL yapıyor. Bu meblağ aslında ciddi anlamda büyük bir meblağ. Umarız bu tarz bir hesaplama olmaz. Ancak beklentilerimiz 18bin ile 25bin TL arasında bir rakam olacağı yönünde.

Son olarak , 2014 yılında bedelli şartları açıklanmadan önce beklentiler 25 yaş ve 20 Bin TL olması yönündeyken , yaş 28 ücret 18 bin TL olmuştu. Bu sene yaş 25 bedel 15bin kampanyaları dönüyor. Umarız devletimiz bu kampanyaları dikkate alır.

Bedelli Askerlik Kredisi Yazılarımız :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir