Bedelli Askerlik Nasıl Yapılır 2018

Veeee beklenen gün geldi. Twitterda konuşuldu kulislerde yazıldı çizildi başbakan açıklama yaptı insanlar devlete yüklendi ve sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerliğin gündemlerinde olduğunu sadece şartlar neler Genelkurmay ile birlikte kesinleştirme aşamalarında olduğunu, seçimlerden sonra ise bedelli askerliğin açıklanacağını belirtti. Yani 2018 yılında seçimlerden hemen sonra bedelli askerlik çıkacak ve seçimlerden hemen sonra şartları ( kaç yaş için ve kaç TL ) olarak açıklanacak. Açıklandıktan sonra akıllarda birçok soru olacak ve bu sorulardan bir tanesi de Bedelli Askerlik Nasıl Yapılır 2018.

Bedelli Askerlik Nasıl Yapılıyor ?

Bedelli askerlik açıklandıktan sonra bedelli bekleyenleri ve ailelerini eşlerini dostlarını tatlı bir telaş saracak. Kimileri eşinden kimileri çocuğundan kopmamak için, kimileri kurduğu iş düzenini çalışma hayatını bozmamak için, kimileri de eğitimini sürdürebilmek için bedelli bekliyor. Peki bedelli askerlik nasıl yapılıyor ?

Bedelli askerlik nasıl yapılır öğrenmeden önce bedelli askerliğin ne olduğunu merak ediyorsanız buradaki yazımızdan bedelli askerlik nedir okuyabilirsiniz : https://bedelliaskerlik2018.com/bedelli-askerlik-nedir/

En son 2014 yılında çıkan bedelli askerlik şartlarına baktığımızda 1 Ocak 1988 ve öncesinde doğanlar 18 Bin TL bedelli ücretini peşin olarak ödediklerinde askerlik görevinden muaf oluyorlardı. Bu sene henüz şartlar netleşmedi ancak bedelli askerlik yapmak için gerekenler şunlar :

  • Öncelikle devletin açıkladığı banka hesaplarına yine devletin açıklayacağı bedelli tutarını ( tahminimizce 23bin TL) yatırmanız gerekiyor.
  • Sonrasında aldığınız dekontu askerlik şubesine götürmeniz gerekiyor.
  • Buradaki linkten E-devlet Bedelli ASkerlik Başvurusu yapmanız gerekiyor

Bedelli askerlik başvurunuzu edevlet üzerinden veya askerlik şubelerine şahsen başvurarak yapabilirsiniz. Ödemenizi yapıp başvurunuzu tamamladıktan sonra askerlikten artık muaf oluyorsunuz. Eğer asker kaçağı , bakaya , tecilli veya yoklama kaçağıysanız üzerinizdeki tüm konular kaldırılır ve askerliğini yapmış bir vatandaş statüsüne geçersiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi İle ilgili yazılarımızı alttaki bağlantılardan okuyabilirsiniz :

DİĞER BANKALAR :

One thought on “Bedelli Askerlik Nasıl Yapılır 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir