Bedelli askerlik için üniversite mezunu olmak şart mı 2018

Bedelli askerlikle ilgili çok sayıda soru almaya başladık bunlardan biri de bedelli askerlik ve üniversite mezunu olma ilişkisi. İnsanlar doğal olarak eğitim durumunun bedelli askerliğe etkisi var mı yok mu merak ediyorlar. Biz de bedelli askerlik için üniversite mezunu olmak mı gerekir sorusunu bu yazımızda yanıtladık.

Bedelli askerlik için üniversite mezunu olmak şart mı ?

Bedelli askerlik şartları arasında şuana kadar çıkan bedelli askerliklerde üniversite mezunu olma veya herhangi bir okul mezunu olma şartı gerekmemiştir. Vatani görev herkese eşit olarak verilen bir görevdir ve bedelli askerlik şartları da herkes için geçerlidir. Bedelli askerlik eğitim durumundan bağımsız bir kavramdır ve bedelli askerlik için üniversite mezunu olma şartı aranmamaktadır.

Bedelli için üniversite mezunu olmak şart değildir.

 

bedelli askerlik üniversite mezunu olmak şart mı bedelli askerlik için üniversite mezunu olmak şart mı bedelli askerlik sadece üniversite mezunu olmak şart mı bedelli askerlik üniversite mezunu bedelli askerlik şartları üniversite mezunu üniversite mezunu bedelli askerlik bedelli askerlik yapmak için üniversite mezunu olmak şart mı bedelli askerlik üniversite üniversite mezunları bedelli askerlik üniversite okuyanlar bedelli askerlik üniversite okurken bedelli askerlik yapabilir mi bedelli üniversite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir