Bedelli Askerlik Çıkma Tarihi Açıklandı !

Veee nihayet beklenen haber geldi bedelli askerlik çıkma tarihi 2018 yılı için belli oldu. Bedelli askerlik ne zaman çıkıyor soruları cevaplandı , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli ne zaman çıkacak sorularına son noktayı koydu ! İşte bedelli askerlik çıkma tarihi :

Bedelli Ne Zaman Çıkacak ?

Bedelli tartışmalarının iyice hız kazandığı son günlerde bedelli askerlik ne zaman çıkacak sorusu , bedelli kredisi ile birlikte bedelli bekleyen milyonların aklını kurcalayan önemli sorulardan birisiydi. Çünkü yüzbinlerce insan yoklama kaçağı durumunda ve bu tatil döneminde ne bir otobüs yolculuğu yapabiliyor, ne bir otelde konaklayabiliyor, ne seyahat edebiliyor, her an bu korku ile yaşamaya devam ediyor.

Erken seçim öncesinde bedelli müjdesinin gelmesi ile bir nebze rahatlayan bu kesim artık gün saymaya başlamıştı ancak meclisin tatile girecek olması bedelli askerliğin birkaç ay daha ertelenebileceğine işaret etmişti ve bu durum da bedelli askerlik bekleyişini iyice heyecanlı duruma sokmuştu.

NATO liderler zirvesi’nden dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Recep Tayyip Erdoğan , bedelli askerliğin çıkma tarihi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve bedelli tarihi bilgisi verdi.

Bedelli Askerlik Çıkma Tarihi 2018

“Bedelli Cumhurbaşkanı Kararnamesi İle Erken Çıkabilir”

Seçimden önce “bedelli askerlik ile ilgili çalışma yapacağını” söylediğini belirten Cumhurbaşkanı , “şimdi ise bedelli askerlik şartlarını konuşuyoruz, nasıl olur hangi koşullarda çıkar, bedelli yaşı kaç olur, bedelli ücreti nasıl olur veya farklı bir çalışma mı olur netleştirmeye çalışıyoruz. Detaylar tamamlandığında bedelli askerlik çıkaracağız” diye konuşmasını sürdürürken, büyük ihtimalle meclisin açıldığı tarihte bu konuların netleşeceğini ancak Cumhurbaşkanı kararnamesi ile daha erken bir tarihe de çekilebileceğini işaret etti.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir