Bedelli askerlik çıkacak mı 2018

Bedelli askerlik çıkacak mı 2018 yazımızı okumaktasınız. Seçim yaklaşıyor partiler seçim vaatlerini ardarda sıralıyor, herkes elinden geldiğince belirli kitlelerin oyunu kapmaya çalışıyorlar. Bedelli askerlik ile ilgili kitle sayısı, bedelli bekleyenler ve bu kişilerin ailelerini de hesaba kattığımızda korkunç bir rakama ulaşıyor. Herkesin aklında tek bir soru var, 2018 bedelli askerlik çıkacak mı ? Bedelli Askerlik 2018 yılında çıkar mı ?

Başbakan Binali Yıldırım’ın son yaptığı açıklamalara göre 2018 bedelli askerlik çıkar mı diye bekleyenler :

  • Yoklama kaçağı: 570 bin 422
  • Bakaya: 56 bin 947
  • Firar: 5 bin 772
  • Erteleme: 2 milyon 930 bin 279
  • Öğrenci: 1 milyon 885 bin 438

Rakamlara baktığımızda 5.5 milyon gibi çılgın bir kitle görüyoruz ki bu kişilerin aileleri eşleri dostları da var. Mükemmel bir oy potansiyeli. Partiler bu durumu değerlendirmek zorundalar. Seçimden önce veya seçimden sonra bu kitlenin farkedilmesi ve değerlendirilmesi gerekir. Bunu siyasiler bizlerden daha geniş kapsamlı düşünüp taşınıyorlardır ayrı mesele.

Ancak işin siyasi boyutunu bir kenara bırakıp rakamsal boyutuna bakarsak da gerçekten dikkate değer sayılar var. Totalde 5.5 milyon kişi yapıyor. %10’u bedelli askerlik için başvursa 550 bin kişi yapar. Ki En son 2015 yılında çıkan bedelli askerlikte 200bin civarı bedelli başvurusu olmuştu ve o zamanın ilgili birimleri bu kadar çok başvuru olmasını beklemiyorduk diye belirtmişti.

Bedelli Askerlik Çıkacak mı 2018 ?

Erken seçim maratonuna girdik, uzun uzadıya partilerin bir seçim maratonu yok zamanları çok kısıtlı. Bu nedenle iktidar partisi başta olmak üzere çok agresif seçim vaatleri geliyor. Önce bedelli askerlik muhabbetleri ile yukarıda sayısını belirttiğimiz bedelli bekleyenleri sonra Uber yasaklamaları kısıtlamaları ve cezaları ile sayıları çok fazlaca olan taksicileri yakalamak için ciddi anlamda agresif tutumlar sergilendi. Çünkü ortalık hem global hem ülkesel anlamda çok sıkışık, dolar almış başını gidiyor, herkesin aklında bir sürü fikir plan proje var ve süre de çok kısıtlı.

2018 Bedelli askerlik çıkacaksa en uygun zamanlar bu zamanlar. Eğer bedelli çıkacaksa bu dönemlerde çıkar, hatta çıktı çıktı sonra bedelli çıkmasını isteyenler biraz zor duruma girebilir.

Bu bedelli muhabbetleri geçen yılın ekim kasım aylarında da yoğunlaşmıştı bedelli çıkmasını bekleyenler iyi bilir. Ancak muhtemeldir ki erken seçim gibi planı olan iktidar partisi bedelliyi erteleyerek seçim zamanına kadar muhabbetini açmadı ancak seçim zamanı dillenmeye başladı.

Bizim Bedelli Askerlik 2018 platformu olarak düşüncemiz çok büyük ihtimal ile 2018 yılında bedelli askerliğin çıkacağı yönünde. Bedelli seçimden önce çıkar veya seçimden sonra çıkar belli olmaz ancak yine tahminlerimiz yine seçimden sonraki 30-60 günlük süreç içerisinde çıkacağı yönünde. Yani matematik yaparsak Ağustos – Eylül arasında çıkabilir. Bedelli askerlik çıkacak mı 2018 sorusuna cevap olarak tahminlerimiz evet çıkacak yönünde. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Bedelli askerlik çıkar mı 2018 , bedelli askerlik çıkacak mı 2018 sorularına böylece yanıt vermiş olduk. Umarız hepimiz için hayırlısı olur.

Bedelli askerlik nedir sorularına cevap niteliğinde yazdığımız yazı : https://bedelliaskerlik2018.com/bedelli-askerlik-nedir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir